Akhisar Belediye Başkanlığı görevini son beş yıldır sürdüren Besim Dutlulu, yeni dönem için daha büyük hedeflere odaklanıyor. 2024-2029 dönemi projelerini tanıttığı toplantı, Tütün Otel'in yazlık düğün salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından konuşan CHP Akhisar İlçe Başkanı Hayriye Hacet, CHP Akhisar İlçe Kadın Kolları Başkanı Emine Güven ve CHP Akhisar İle Gençlik Kolları Başkanı Emre Ercan, Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu'yu tanıtarak, "İşimiz gücümüz Türkiye diyen, CHP’nin işimiz gücümüz Akhisar diyen Belediye Başkan Adayı ve belediye meclis üyelerini takdim etmekten büyük bir onur ve gurur duyuyorum" dedi. Hacet, Besim Dutlulu'nun sosyal belediyecilik anlayışıyla Akhisar'a hizmet ettiğini vurguladı.

Ardından söz alan CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Dutlulu'nun bugüne kadar gerçekleştirdiği projelerin gelecekte yapacaklarının teminatı olacağını belirterek, "Akhisar halkı, 5 yıl boyunca hizmet etmiş bir belediye başkanı ile 15 yıl boyunca görev yapmış bir rakip arasında karar verecek. Ben inanıyorum ki Besim Dutlulu'nun 5 yıllık belediyeciliği, 15 yıllık rakibini geride bırakacak ve Akhisar'da büyük bir oy farkıyla kazanacak" dedi.

Toplantıda sahneye çıkan Besim Dutlulu, geçmiş dönemdeki projeleri anlatan kısa videolar sunarak, "2019 yılında yola çıkarken hedefimiz, daha güler yüzlü, daha ulaşılabilir, daha şeffaf, paylaşımcı ve katılımcı bir belediye olmaktı. Bu hedef doğrultusunda çalıştık. Geçmiş 5 yılın ardından, yeni dönemde de Akhisar için önemli projelerle hareket etmeye devam edeceğiz" dedi.