AK Parti’nin Manisa 1. Sıra Milletvekili adayı Bahadır Yenişehirlioğlu, seçim çalışmalarının startını Akhisar’dan verdi. 

Öncelikle AK Parti Akhisar İlçe Başkanlığı parti binasında partililer ile bir araya gelen Bahadır Yenişehirlioğlu, daha önce siyaset defterini kapattığını fakat Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile Manisa’da görevlendirildiği için kabul ettiğini ifade etti.

CUMHURBAŞKANIMIZIN YANINDAYIM

Burada partililere yaptığı konuşmada Yenişehirlioğlu; “Niye siyasete girdiğinizi sordular, benim açıklamamda şuydu, başka partilerle bir alıp veremediğimiz yok, herkes çok değerli, Türkiye’deki siyasileri dışarda tutarak, ABD başkanı iktidara geldiğinde şöyle bir açıklama yapmıştı. ’Bundan sonra ihtilaller ile Türkiye’de siyaseti Tayyip Erdoğan’ı deviremeyiz, ancak muhalefeti bir araya getirerek devirebiliriz’ dedi. Tayyip Erdoğan’ı can düşmanı ilan ettiler. PKK/YPG ve Kandil, sayın Cumhurbaşkanı’ımıza savaş ilan etti. FETÖ yapılanmasının en büyük düşmanı Cumhurbaşkanımız, şimdi buradan baktığımızda ABD, PKK ve FETÖ’nün düşman olduğu sayın Cumhurbaşkanımızın yanında artık siyaset demeden aktif olmamız gerekiyor. Benim siyasete girme amacım buydu. 

BOMBALAR PATLAMIYORSA SINIR ÖTESİ HAREKATLAR SAYESİNDE

Bu var olma yok olma mücadelesidir. Eğer şu iddialar gerçekleşirse sınır ötesi harekatlar durdurulacak deniyor. Kaldı ki Türkiye’nin güvenliği bu sınır ötesi harekatlar ilgili, o yüzden İstanbul ve Ankara’da bombalar patlamıyor, sokaklarda rahat yürüyoruz. Doğuda HDP’nin belediyelerinde kayyum atamaları yapılmayacak deniyorsa bu çok kötü bir durum.

SEN OLDUN BEN OLDUM DEME ZAMANI DEĞİL

HDP eş başkanı diyor ki Suriye’de elde ettiğimiz statü artık Türkiye’de elde edilecek diyor. Suriye’de elde ettikleri statü nedir? Bağımsız bir Kürdistan, artık Türkiye’de de elde edilecek. New York Times’ta 2016’da yayınlanan bir harita var. O haritayı tekrar yayınladılar. Türkiye’yi düşünün Ermenistan devleti doğuda kurulmuş, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bağımsız Kürdistan kurulmuş, İstanbul’un olduğu yerde eküminik bir Hristiyan devleti kurulmuş, bize İç Anadolu kalmış, böyle bir hedef varken ve bu da hiç saklanmıyorken, artık bizim sen oldun ben olmadım diyecek zaman değil.

BAĞIMSIZLIK MI SOĞAN FİYATI MI SÖZ KONUSU?

İnsani nefislerden vazgeçip artık birlikte olma zamanı, Türkiye’nin var olma yok olma mücadelesi bağımsızlığımız mı söz konusu soğan fiyatı mı söz konusu. Allah nasip ederse bu seçimi kazanacağımıza inanıyorum.” dedi.