Kültür ve sanat çalışmalarına aralıksız devam eden Akhisar Belediyesi, ‘Artiz Mektebi’ adlı tiyatro oyunu ile izleyicilerine sanat dolu muhteşem bir gece yaşattı. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle kurulan Genç İzmir Tiyatro Topluluğu, sahneledikleri ‘Artiz Mektebi’ adlı tiyatro oyunu ile Akhisarlı tiyotroseverler ile buluştu. Vedat Murat Güzel’in yönettiği ‘Artiz Mektebi’ oyunu, Akhisar Belediyesi Parkiçi Sinema Salonu’nda izleyicilerin beğenisini topladı. Akhisar Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen ücretsiz gösteride salon tamamen doldu.

Akhisar’da, belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra kültür ve sanat çalışmalarının da artarak devam edeceğine değinen Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Genç İzmir Tiyatro Topluluğu tarafından dün akşam sahnelenen ‘Artiz Mektebi’adlı tiyatro oyunu,  Akhisarlı tiyatro severlere muhteşem bir gece yaşattı. Tiyatro sanatının şehrimizde gelişimi ve daha fazla kitlelere ulaşması için elimizden gelen özeni göstereceğiz. Bu muhteşem gösteride emeği geçen ve katılan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.