SMA’lı Akhisarlı Ebrar bebek için düzenlenen yardım gecesinde canlı yayına bağlanarak destek sağlayan yardımseverlerden toplanan bağış tutarı 5 milyon 880 Bin lira oldu. Böylelikle toplanması gereken yardım tutarının yüzde 53’den yüzde 68’e çıktı.

Akhisar Belediyesi Meclis Salonunda saat 21.00’de başlayan kampanya 4 saat sürdü. Bu kampanyaya ortak olmak için yarışan Akhisarlı ve bir çok yardımsever birbirleriyle yarıştı. Sunuculuğunu Engin Akyüz’ün yaptığı gece de ilk olarak Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu söz aldı. Kolay bir süeç olmadığının altını çizen Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Toplanması gereken yardım çok büyük ancak Akhisar her zaman yardımseverliğini göstermiştir. Bugüne kadar sağlanan yüzde 53’lük başarı tamamen Akhisar’ın kendi başarısıdır ve bu paralar tamamen küçük küçük paralarla toplandı. Bizler de bir şekilde destek olmaya çalışıyoruz. İnşallah ilerleyen süreçlerde bu soruna devlet el koyarak çözüme kavuşturacağına inanıyorum. Ebrar Bebeğimizin sağlığına kavuşacağına yüzde 100 inanıyorum” dedi.

Geceye katılması beklenen Ebrar bebeğin ise nabzının yükselmesinden dolayı annesi ile birlikte eve gitmesi gerektiği ifade edilirken daha sonra destek canlı bağlantıları başlatıldı. Yine geceye bağışlanan Fenerbahçe, Beşiktaş, Akhisarspor ve Real Madrid formaları da açık artırma  ile satıldı.