2020 yılında Ege Üniversitesi öğrencisi olan Yasin Oflaz, pandemi nedeniyle uzaktan eğitime geçilince memleketi Manisa'nın Akhisar ilçesine, ailesinin yanına döndü. Burada kaldığı süre boyunca sokakta terk edilmiş bir Golden retriever buldu ve ona 'Badem' ismini verdi. Pandeminin sona ermesiyle 2019'da başladığı yamaç paraşütü sporuna geri dönen Oflaz, şimdi bu heyecanı köpeği Badem ile paylaşıyor.

Oflaz, 6 yaşındaki köpeği Badem ile Fethiye Ölüdeniz, Milas Ören ve Balıkesir gibi çeşitli yerlerde yamaç paraşütü yaptı. Son olarak Bursa'da Fadıllı pistinde gerçekleştirdiği uçuş gösterisiyle dikkat çekti. Oflaz, 'Chucky' karakterinin kostümünü giydirip uçuş kabinine bağladığı Badem ile metrelerce yükseklikten atladı ve 20 dakika süren uçuşun ardından piste indi. Bu gösteri, izleyenlerde büyük bir şaşkınlık yarattı.

'Köpek Sahibinini Seçer, Badem de Beni Seçti'

Badem ile aralarında özel bir bağ oluştuğunu belirten Yasin Oflaz, “Badem, sahibi tarafından sokağa terk edilmiş bir köpekti. Pandemi döneminde kendisini görünce yollarımız kesişti. 'Köpek sahibini seçer' diye güzel bir söz vardır, Badem de beni seçti. O yıldan itibaren birlikteyiz. Karavanda kaldığımız Badem ile yamaç paraşütü yapıyor, birlikte eğleniyoruz," dedi.

'Badem Çok Sakin Bir Köpek, Uçuşlarımız Çok Keyifli'

Badem'i uçuşa hazırlama süreci hakkında da bilgi veren Oflaz, “Yamaç paraşütü yapmaya gittiğim zamanlarda Badem de benimle geliyordu. Uçuş hazırlıkları sırasında yanıma koşup havlıyordu. Ben de köpeğimle uçmaya karar verdim. Şimdi birlikte uçup festivallere katılıyoruz. Birlikte güzel anılar biriktirip, eğleniyoruz. Badem ile uçuşlarım çok keyifli geçiyor. Havalandığımızda çok sakin duruyor. Ayrıca, arabaya, motosiklete binmeye bayılıyor,” diye konuştu.

Editör: Mustafa Özdemir