Akhisargücü SK Başkanı Nihat Uz, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Akhisar'da Milli Voleybolcu Sami Akgün hocamız ile voleybol ateşini yaktık. Sevilen voleybol sporunu okul sporlarından ulusal seviyeye taşıyarak, Kadınlar Voleybol 2. Liginde dört sezondur mücadele ederek Akhisar'da bir ilki gerçekleştirdik. Kulübümüz voleybol branşında genç kızlar voleybol takımımız Türkiye yarı finallerine kadar yükselme başarısı gösterdi. Kulüp olarak buna vesile olduğumuz için mutluyuz ve gururluyuz."

Başkan Uz, voleybolu seven, becerisini daha yukarılara taşımak isteyen sporcu çocuklar ve gençlerin daha iyi eğitim almaları ve hedeflerine ulaşmaları için, sporculuk kariyerinde milli takımlar kadrosunda yer almış, profesyonel liglerde şampiyonluğa oynayan takımlarda forma giymiş ve antrenörlük kariyerine başlayan Aydın Bilgiç'in, Akhisargücü SK voleybol branşının başına getirildiğini belirtti. Uz, "Aydın Bilgiç hocamız, voleybol milli takımlarında, Salihli Belediyespor ve Seramiksan voleybol takımlarında antrenörlük yapmış, kendini başarılarıyla kanıtlamış, voleybol camiasında tanınan, bilinen, sevilen ve saygı duyulan tecrübeli bir isimdir. Voleybolu seven, voleybol sevgisini ve becerisini parkelere taşımak isteyen sporcu çocuklarımıza ve gençlerimize tecrübesi ve eğitim anlayışı ile büyük katkı sağlayacağına inandığımız bir spor adamıdır."

Akhisargücü SK Başkanı Nihat Uz, "Profesyonel sporcu ve milli takımlarda antrenörlük yapmış Aydın Bilgiç hocamız, Akhisargücü SK ve Akhisarlı voleybolu seven tüm sporseverlere varlığı ile güç katacaktır. Hayırlı olsun," diyerek sözlerini tamamladı.
 

Editör: Mustafa Özdemir