Turnuva başhakemliğini Ulusal Hakem Ebru Yapıcı, il hakemleri Bircan Biçer ve Feyzi Özcan üstlendi.

Açılış konuşmasında Akhisargücü Spor Kulübü antrenörü Bircan Biçer, turnuvaya katılımlarından dolayı tüm sporculara teşekkür ederek Akhisar Belediyesi, Akhisar Belediyesi Tesisler Müdürü Recep Burkay, Akhisar Spor Adamları Derneği Başkanı İbrahim Macana ve Lale Lokantası'na desteklerinden ötürü minnettarlığını ifade etti. Öğle arasında tüm sporcu ve velilere pilav ve ayran ikram edildi.

Turnuvada, 12 kulüp sporcusundan 10'u ilk beşe girmeyi başardı. Dereceye giren sporcular şöyle sıralandı:

10 Yaş Altı Kategori:

2. Çınar Aykurt
Soner Kesenkaş
Ömer Asaf Ateşli
Ömer Alak
14 Yaş Altı Kategori:

Cemre Coşan
Bahar Sevil
Osman Efe Özakıncı
Caner Sevil
Arda Akkın
En İyi Bayan (14 Yaş Altı):

Serra Sıdan
Turnuva ödülleri, Akhisargücü Spor Kulübü Başkanı Nihat Uz, Akhisargücü Spor Kulübü antrenörü Bircan Biçer ve Akhisar Spor Adamları Derneği Başkanı İbrahim Macana tarafından takdim edildi.

Akhisargücü Spor Kulübü Başkanı Nihat Uz, yaptığı açıklamada, satrancın bir zihin sporu olduğunu ve kulüp olarak tüm spor dallarında faaliyet göstererek spora ve sporcuya destek vermeye devam edeceklerini belirtti. Ayrıca, turnuvanın sıcak havaya rağmen yoğun katılımla gerçekleştirildiğini ve başarılı bir organizasyon olduğunu vurguladı. Nihat Uz, turnuvaya katılan sporculara, ailelerine ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Editör: Mustafa Özdemir