Merkez üssü Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 ilimizi etkileyen, 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler nedeniyle ilçemizden de birçok yardım ve destekler sürüyor. 

Manisa Valiliği öncülüğünde, Akhisar Kaymakamlığı AFAD koordinasyonundaki yardım kampanyasında, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde 2 adet seyyar mutfak ile deprem bölgesinde bulunan vatandaşlarımıza sıcak yemek hizmeti sunacak. 

Okul idarecileri, öğretmenler, birçok veli ve vatandaşların yardımı ile toplanan, gıda maddeleri başta olmak üzere, içecek su, gıdaların tüketiminde kullanılacak tek kullanımlık malzemeler okul ekibi tarafından tasnif edilip paketlendi. Paketlenen gıda malzemeleri ve seyyar mutfak ekipmanlarının yanı sıra lokma dökümü için kullanılacak malzemelerde TYH Tekstile ve hayırsever kamyon sahibine ait iki kamyona yüklendi. 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzde görev yapan 22 kişilik teknik ekibimiz bir otobüsle Adıyaman’a, iki kamyon gıda malzemesi ise Osmaniye’ye deprem bölgesinde hizmet vermek üzere bugün öğle saatlerinde yola çıktılar. 

Manisa Valiliği, Akhisar Kaymakamlığı AFAD koordinasyonu bünyesinden belirlenen Osmaniye ilinde hizmet verecek olan seyyar mutfağımız, belirlenen noktalarda vatandaşlara sıcak yemek, kahvaltı ve çay ikramında bulunacaklar.

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Erdem, Şube Müdürleri Ayşegül Ağırbaş Akol ve Mehmet Özgen, ekibin çalışmalarını yakından takip ederek, emeği bulunan tüm okul müdürlerine, öğretmenlere, personellere ve çalışmalarda desteğini esirgemeyen velilerimize ve hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ettiler. 

Müdürlüğe bağlı 22 kişilik teknik ekibin Adıyaman’a uğurlanmasında ise tüm ekip personeline güvendiklerini, depremzede vatandaşlarımıza hizmet edilmesinde Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü en iyi şekilde temsil edeceklerinden şüphe duymadıklarını belirterek hayır duaları ile uğurlandılar.