Türkiye’nin en uzun soluklu festivalleri arasında yer alan Çağlak Festivali kapsamında düzenlenen konser akşamı, yaklaşık 20 bin kişinin katılımıyla gerçekleşti. Ancak festival gecesi Gölet alanında bulunan lunaparkta gondol sırası bekleyen iki grup arasında çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Kavga sırasında hafif yaralanan bir kişi, yakınlarını olay yerine çağırdı.

Bu kişinin ağabeyi Şahabettin Denizhan, olay yerine gelerek kardeşini darbeden kişilere bıçakla saldırdı. Olay yerine yakın olan polisler hemen müdahale etti. Bir polis havaya 5 el ateş ederken, bir diğer polis ise havaya 4 el ateş ederek kavgayı durdurmaya çalıştı. Ancak Şahabettin Denizhan’ın bıçaklamaya devam etmesi üzerine, ilk ateşi açan polis, Denizhan’ın dizine ve baldırına ateş ederek saldırganı etkisiz hale getirdi.

Polis memurunun ifadesi alınarak serbest bırakıldı. Olayın ardından gözaltına alınan 8 kişi adliyeye sevk edildi. Yapılan incelemeler sonucunda, Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 3 kişi serbest bırakılırken, 5 kişi ise tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

Sulh Ceza Hakimliği tarafından yapılan değerlendirme sonucu, 2 kişi tutuklanarak Akhisar T Tipi Cezaevi’ne gönderildi. Diğer 3 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Cumhuriyet Başsavcılığı, adli kontrol kararı verilen şahıslar hakkında itiraz edeceğini bildirdi.

Sehabettn

Editör: Mustafa Özdemir