Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün müjdesini verdiği projede, Akhisar ilçesine bağlı Zeytinliova Mahallesi'nin içme suyu sorununa çözüm getirecek 60 milyon TL yatırım bedelli 32 kilometrelik içme suyu terfi, isale ve şebeke hattı projesi kapsamındaki imalat çalışmaları hızla devam ediyor.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Manisa genelinde içme suyu kalitesini ve verimini artırmak amacıyla gerçekleştirdiği büyük yatırımlara bir yenisini ekliyor. Zeytinliova Mahallesi için büyük önem taşıyan bu proje, bölgedeki nüfus artışı ve yoğun zeytin işletmeleri göz önüne alınarak planlandı.

Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Hilmi Serkan Emir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Zeytinliova Mahallesi, gün geçtikçe artan nüfusu ve yoğun zeytin işletmeleri ile bilinen bir bölgedir. MASKİ olarak, içme suyu hatlarındaki arızaları ortadan kaldırmak ve daha kalıcı çözümler sunmak amacıyla proje çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Başkanımız Sayın Cengiz Ergün'ün müjdesini verdiği 60 milyon TL'lik yatırımla, 32 kilometrelik içme suyu terfi, isale ve şebeke hattı imalatları hızla devam ediyor. Bu çalışmalar tamamlandığında, Zeytinliova'ya daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyu sağlamış olacağız. Mahallemizin sorunları, bu dev yatırım ile çözüme kavuşacak" dedi.

Proje kapsamındaki çalışmaların başarıyla tamamlanmasıyla birlikte, Zeytinliova Mahallesi sakinlerinin içme suyu ihtiyacı daha etkili ve sürekli bir şekilde karşılanacak.