Bu yıl da deprem bölgesi başta olmak üzere, ülkemizde ve mazlum coğrafyalardaki ihtiyaç sahiplerine kurban bağışları ulaştırılacak. Yurt içi bağışlar 11.750 ₺, yurt dışı bağışlar ise 4.750 ₺ olarak belirlenmiştir.

Ayrıca, Filistin ve Gazze’deki Müslüman kardeşlerimiz için yalnızca online olarak Türkiye Diyanet Vakfı internet sitesi üzerinden 9.250 ₺ karşılığında vekaleten kurban bağışı yapılabilecek.

Belirli Noktalarda Kurban Bağış Stantları Kuruldu
Akhisar Müftülüğü, Yeni Camii bahçesi, İş Bankası karşısı, Millet Camii önü ve Çınarlıkapı Meydanı olmak üzere toplam dört noktada vatandaşların kurban bağışlarını kabul edecek. Vatandaşlar, arife günü akşamına kadar belirlenen noktalarda makbuz karşılığı bağışta bulunabilecek.

Akhisar Müftüsü ve T.D.V. Akhisar Şube Başkanı Muhammet Salman, çalışmalara ilişkin şu açıklamalarda bulundu: "Geçtiğimiz yıllarda Akhisar olarak kurban bağışı konusunda Türkiye genelinde önemli bir yere sahip olmanın yanı sıra, ilçe bazında da Manisa genelinde birinci sırada yer aldık. Geçtiğimiz yıl Akhisar olarak 1.105 adet kurban bağışını ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ve mazlum coğrafyalardaki kardeşlerimize ulaştırdık. Bu yıl da cömert ve hayırsever Akhisar halkının destek ve teveccühüyle, geçen yılki bağış rakamlarının üzerine çıkarak daha fazla ihtiyaç sahibine Akhisar’ın iyilik elini ulaştırmayı hedefliyoruz. Biz, insanlığa umut, iyilik, hayat götürmeyi hedefleyen bir medeniyetin temsilcileriyiz. İnsanlığa iyilik taşımaya devam edeceğiz."

Editör: Mustafa Özdemir