İçişleri Bakanlığı tarafından "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla 2019 yılı "Yaya Öncelikli Trafik" yılı ilan edilmiş ve ülke genelinde Farkındalık faaliyetlerinde yaya trafik işaretlerini kırmızı olarak boyadılar.

Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ali Galip Kocaman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Erdem, Muhtarlar dernek başkanı İhsan Gümüş, Ragıpbey Mahalle muhtarı Özlem Özcan, Hashoca Mahalle Muhtarı Akın Kara ve öğrencilerin katılımıyla Ragıpbey Mahallesi 22 Sokak ve kavşak giriş ve çıkışlarını yaya trafik işaretlerini kırmızı olarak boyadılar. Protokol daha sonra geçen araçlara "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" yazılı araç kokusu dağıttılar. 

İçişleri Bakanlığı tarafından “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla Araçların yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak ve buralardan geçmek üzere bulunan yayalara ilk geçiş hakkını vermeleri gerekiyor diyen Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya;" Yaya önceliğini fark edilmesi için böyle etkinlikler yapıyoruz. Yaya geçitlerinde sürücülerin dikkatli olması, yayalara öncelik verilmesi amaçlanıyor. Bu tarz etkinliklerde bayağı bir mesafe aldık, etkinliklerimiz devam edecek "dedi.