Milli Eğitim Bakanlığımızın “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” Projeleri kapsamında, Şehit Hasan ACAR Ortaokulu, 100. Yıl Ortaokulu ve Ali Şefik Ortaokulu ve A. Vehbi Bakırlıoğlu İlkokulunda gerçekleştirilen kütüphane açılışına; İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman ERDEM, Şube Müdürleri Kamile GÖKALP, Mahmut YAĞMURLU, Sait AKDAĞ öğretmen, öğrenci ve veliler katıldılar.  

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Süleyman ERDEM ,“Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” Projesi ile de amaçlarının; öğrencilere okuma kültürünü ve kütüphane görgüsü kazandırarak onları hayata ve geleceğe hazırlamak olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Süleyman ERDEM, açılan kütüphanelerimizle kitap dostluğunun tüm çocuklarımıza hediye edildiğini belirtti. 

Macide Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi öğretmen, öğrenci ve velilerinin katkılarıyla kurulan Şehit Hasan Acar Ortaokulu kütüphanesi, ayrıca internet ortamında blog yazarlığına da imkan tanıyor. Akıl ve Zeka Oyunları vb faaliyetlerinin de yapılabileceği 100. Yıl Ortaokulu, Hayırsever Azem YILMAZ tarafından yaptırılan Ali Şefik Ortaokulu ve A. Vehbi Bakırlıoğlu İlkokulu kütüphaneleri de öğrencilerimizin kaliteli ve nitelikli zaman geçirecekleri güzel mekanlar oluyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Süleyman ERDEM, ülkemizde eğitim ve öğretime yapılan yatırımların önemi belirtirken; okul kütüphanelerinin sosyal ve kültürel faaliyetlerin de bir merkezi haline getirilmesinden dolayı tüm okullarımızı tebrik ederek; katkılarından dolayı Macide Ramiz Taşkınlar Fen Lisesine, Hayırseverimiz Sayın Azem YILMAZ 'a, okullarımızın idareci, öğretmen, öğrenci ve velilerine  teşekkür ederek başarı dileklerinde bulundular.
 

Editör: Mustafa Özdemir