Akhisar Müftülüğü Diyanet Gençlik Koordinatörlüğü tarafından organize edilen ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilen “Ramazan Sokağı” büyük bir coşkuyla açıldı. Yoğun ilgi gören program İl Müftüsü Dr. Hasan Hüseyin Güller'in de katılımıyla Diyanet Gençlik Merkezi önünde gerçekleştirildi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, İl Müftüsü Dr. Hasan Hüseyin Güller ve İlçe Müftüsü Muhammet Salman'ın selamlama konuşmalarının ardından Karagöz ve Hacivat gösterisiyle devam etti. Etkinlikte İlçe Gençlik Ve Spor Müdürlüğü Türk Okçuluğu Antrenörü Murat Çabuk'un rehberliğinde ok talimi de gerçekleştirildi.

Akhisarlı vatandaşların, ramazan ayının manevi atmosferini gönüllerince yaşamalarına katkı sağlamak için gerçekleştirilecek olan etkinlikler Ramazan ayı boyunca her Cumartesi Diyanet Gençlik Merkezinde kurulan “Ramazan Sokağında” yapılacak. Ramazan ayının her anlamda maneviyatının hissettirileceği ve kadim medeniyetimize ait programların yer alacağı Ramazan Sokağı çeşitli programlarla seyirci karşısında olacak. Kültür sanat etkinlikleri, tasavvuf dinletileri, Karagöz-Hacivat, meddah gösterileri gibi daha birçok etkinlik farklı zaman dilimlerinde “Ramazan Sokağında” yer alacak.