Akhisar Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği açılış töreni Şehit Yüzbaşı Necdi Şentürk Parkı içerisinde açılış töreni gerçekleşti. Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Akhisar Belediyesi’nin destekleri ile açılışı gerçekleşen Akhisar Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Himmet Ilıcak destek veren tüm kurumlara teşekkür etti.

Açılış konuşması yapan Dernek Başkanı Himmet Ilıcak yaptığı açıklamada, “Akhisar Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği açılış törenimize hoşgeldiniz, şeref verdiniz. Şanlı tarihimiz boyunca, tüm zorluklara rağmen hür yaşamış, vatanın bütünlüğü, bağımsızlığı uğruna, canımız pahasına vatanımızı korumayı ilke edinen aziz milletimiz, bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur kaynağı saymıştır.

“Şehitlerimiz nurlanmış, gazilerimiz onurlandırılmış askerdir.”

Aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz, ülkemizin her karış toprağında, vatanımızı, bayrağımızı ve kutsal değerlerimizi korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koyuyorlar. Bu uğurda kimi evladını, kimi eşini, kimi babasını, kimi kardeşini, kimi arkadaşlarını kaybediyor. Bugün millet olarak şanlı bayrağımızın altında birlik ve beraberlik içinde bağımsız olarak yaşıyorsak bunu Aziz Şehitlerimize ve Kahraman Gazilerimize borçluyuz.

Bizler bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da görev verildiğinde bir an bile duraksamadan vatan savunmasına katılmakta tereddüt etmeyeceğiz. Biliyorum ki bizden sonraki her Türk genci de bu uğurda tereddüt etmeyecektir.

Böyle bir vatanın, milletin evladı olmaktan dolayı şeref duyuyoruz.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden Gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anarken, hayatta olan Gazilerimize de sağlıklı bir ömür diliyorum. Tüm şehit ve gazi ailelerimize esenlikler diliyorum. Tekrar Hoş geldiniz diyor, saygılar sunuyorum” dedi.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Şehit ve Gazileri Unutmadı

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği'nin yeni parklarındaki açılış töreninde, şehitlerin ve gazilerin değerini bir kez daha vurguladı.

Başkan Dutlulu, yaptığı açıklamada, "Bugün burada şehitlerimizi ve gazilerimizi anmak için toplandık. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ederim, bu güzel parkı Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği'ne tahsis etti. Şehitlik ve gazilik kutsal bir mertebeyi temsil eder. Bu insanlar ülkemiz için canlarını ortaya koymuş, yaralanmış, acı çekmişlerdir. Bizler de onların her zaman yanında olmalıyız. Belediye olarak, kendi yetki ve bütçemizle şehit yakınlarımıza ve gazilerimize destek olmaya devam edeceğiz. Yeni açılacak Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği, güzel işlere imza atacaktır" dedi.

Dutlulu'nun konuşması, şehitlerin ve gazilerin önemini bir kez daha hatırlattı.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Akhisar Şubesinin açılış törenine Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Hava Meydan Garnizon Komutanlığı Hava İkmal Üsteğmen Mesut Kılıç, Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Engin ve Ekrem Kayserili, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği İl başkanı Ümit Taydaş, Akhisar Gaziler Derneği Başkanı Suat Taryan, Siyasi Parti ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, ATSO Başkanı Sami Karaoğlan, Daire Müdürleri, Esnaf Oda Başkanları, Dernek Başkanları, Şehit ve Gazi aileleri ve yakınları katıldı.

Editör: Mustafa Özdemir