Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organizesinde Akhisar’daki tüm okullarda 2-3 Mayıs günlerinde depremzedeler için kermes düzenlendi. Düzenlenen kermeste elde edilen tüm gelir AFAD’a bağışlanacak.

Akhisar protokol üyelerinin de katıldığı Akhisar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde düzenlenen kermeste tüm öğretmen, öğrenci ve veliler tün hünerlerini gösterdi.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ilde can ve mal kayıplarına neden olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki büyük depremin ardından bölgede sıkıntıların giderilmesi için Akhisar’da da çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Asrın felaketinin açtığı yaraların sarılması için sürdürülen çalışmalara bir destek de Akhisar’daki tüm okullardan geldi. Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği  ‘Kermeste buluşuyoruz, deprem ’ sloganından hareketle dayanışma kermesi düzenledi.

Kermes kapsamında öğrenciler ve velileri evlerinde hazırlamış oldukları pasta, börek, çörek, tatlı, kek, meyve suyu gibi ürünlerle toka, lif, çorap, patik, bileklik, tablo gibi ürünleri okulda kurdukları stantlarda satışa çıkardı.

Öğretmenler, öğrenciler ve veliler tarafından büyük ilgi gören kermesten elde edilen gelir deprem bölgesindeki afetzedelere bağışlanacak.

Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Erdem yaptığı açıklamada, "Şehrimizdeki tüm okullarımızın destekleri ile depremin ardından velilerimizin ve öğrencilerimizin katkılarıyla hazırladığımız yardım malzemelerini bölgeye göndermiştik. Şimdi de dayanışma kermesinde bir araya geldik. Kardeşlik bilinciyle, birlik ve beraberlikten güç alarak yaralarımızı sarmak amacıyla tüm okullarıızda düzenlediğimiz kermesimize destek veren kıymetli velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. İnşallah el ele vererek, yardımlaşarak bugünleri atlatacağız" dedi.