Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, ilçede tarımsal üretim yapan çiftçilere yönelik düzenlediği toplantılarla bilgilendirme çalışmalarına devam ediyor. Sebzecilik masası teknik ekibi, Çamönü ve Selçikli mahallelerinde "Örtüaltı Sebze Yetiştiriciliğinde Karşılaşılan Önemli Fungal Hastalıklar ve Mücadele Yöntemleri" konulu bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda, sebze üreticilerine fungal hastalıkların bitkilerdeki belirtileri, kültürel ve entegre mücadele yöntemleri hakkında detaylı bilgiler sunuldu. Kök Çürüklüğü, Fusarium, Mildiyö, Beyaz Çürüklük, Külleme gibi hastalıkların ele alındığı etkileşim üçgeni konusunda çiftçilere önemli bilgiler aktarıldı.

Ayrıca, hastalıklarla mücadelede dikkat edilmesi gereken hususlar vurgulanarak, zirai ilaç kalıntısı oluşturabilecek uygulamalardan kaçınılması tavsiye edildi. Toplantıda, örtüaltı tarımda sıkça karşılaşılan sorunlar, yetiştiricilik hataları ve çözüm yöntemleri hakkında da çiftçilerin sorularına cevaplar verilerek bilgi alışverişi sağlandı.