Akhisar Belediyesi tarafından Türkiye’nin en köklü 2. festivali olan ve bu yıl 564’üncüsü  gerçekleşen Çağlak Festivali kapsamında yağlı güreşlerinin hazırlıkları başladı. 3 Haziran Cumartesi günü,  Akhisar Selçikli Mahallesinde düzenlenecek olan Akhisar Çağlak Yağlı güreşlerinde Türkiye çapında birbirinden önemli başpehlivanlar yarışacak.

Akhisar Belediyesi tarafından düzenlenen 564. Geleneksel Akhisar Çağlak yağlı güreşleri başlıyor.

Türkiye’nin en uzun soluklu festivalleri arasında yer alan Çağlak Festivali kapsamında her yıl düzenlenen Yağlı Güreş Müsabakaları, 3 Haziran Cumartesi günü Akhisar Selçikli Mahallesi güreş alanında gerçekleşecek.

Er Meydanına çıkmaya hazırlanan onlarca pehlivan için geri sayım başlarken Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu da sadece Akhisar’ı değil tüm bölge halkını güreşlere beklediğini ifade etti.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, yaptığı açıklamada, "564 yıldır bu topraklarda süren bir geleneği, şanına yakışır bir şekilde devam ettiriyoruz. Asırlara dayanan mazisi ile Türkiye’nin birçok Başpehlivanı, 3 Haziran Cumartesi günü Akhisar'da er meydanına çıkacak. Herkesi bekliyoruz” dedi.

Güreşlere ayrıca Türkiye’nin tanınmış pehlivanları Ali Gürbüz, Mehmet Yeşil Yeşil, Orhan Okulu, Recep Kara, Süleyman Başar, Feyzullah Aktürk, Ertuğrul Dağdeviren, Tanju Gemici, Hüseyin Gümüşalan, Faruk Akkoyun ve Abdullah Açıkgöz’ün katılacağı bildirildi.

3 Haziran Cumartesi günü saat 09.00’dan itibaren Akhisar Belediyesi hizmet binası önünden ücretsiz araçların kaldırılacağı bildirildi.