Akhisar'ın Seğirdim Mahallesinde 24 Temmuz 2022 tarihinde meydana gelen yangında zeytin üretim alanları hasar gören 32 üreticiye yüzde 100 hibe destekli 3 bin 177 adet zeytin fidan dağıtımı gerçekleştirildi.

Yangında zarar gören alanların rehabilite edilmesi amacıyla Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün katkılarıyla Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje Manisa Büyükşehir Belediyesine sunulmuş ve proje Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından finanse edilmiştir.

14.12.2022 tarihinde Seğirdim - Çaltılıçukur mevkiinde gerçekleşen zeytin fidan dağıtımına, Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk, Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Kılıç, Akhisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akbuğa, Manisa Büyükşehir Belediyesi Akhisar Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Tahsin Arslan ve üreticiler katıldı.

Kırsalda Üretim Yapan Çiftçilere Ceviz ve İncir Fidanları Dağıtıldı

İlçemizde kırsalda meyveciliği geliştirmek amacıyla Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün katkılarıyla Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan meyvecilik projeleri, Manisa Büyükşehir Belediyesine sunulmuş ve proje Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından finanse edilmiştir.

Manisa Büyükşehir Belediyesi “Meyveciliği Geliştirme Projesi” kapsamında Akhisar İlçemizde 14 mahallede toplam 114 üreticimize yüzde 25 üretici katkılı 10.260 adet ceviz fidanı ile 7 mahallede toplam 34 üreticimize yüzde 25 üretici katkılı 3.060 adet incir fidanı temin edilmiştir. Akhisar meyve-sebze halinde gerçekleşen fidan dağıtım törenine Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Kılıç, Akhisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akbuğa, Manisa Büyükşehir Belediyesi Akhisar Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Tahsin Arslan, mahalle muhtarları ile üreticiler katıldı.