Akhisar Saadet Partisi İlçe Başkanlığı, Belediye Başkan Adayı ve Meclis üyeleri, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir açıklama yaparak kadın haklarına ve eşitliğine vurgu yaptı.

Açıklamada, Akhisar'daki, Türkiye'deki ve dünyadaki emekçi kadınların sosyal, toplumsal, ekonomik ve siyasal hayatta var olmaları için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını belirttiler.

Şehirde, ülkede ve dünyada kadınları ve çocukları en çok etkileyen sorunların altını çizen açıklamada, yerel kadın dernekleriyle birlikte iş birliği yaparak bu sorunların üstesinden gelme sözü verildi.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle eşitlik temelinde mücadele eden kadın dernekleriyle protokol yaparak sorunların birlikte çözülmesine olan taahhütleri belirten Saadet Partisi, kadınların eşit işe eşit ücret taleplerini ön planda tutarak sorunların çözümüne odaklanacaklarını ifade etti.

Açıklamada, "Her konuda yerel eşitlik eylem planı hazırlanacak sahipleri ile birlikte uygulanacaktır." denilerek kadın haklarına yönelik adımların atılacağına dair söz verildi.

Son olarak, şiddetsiz bir dünya ve emeğin eksiksiz karşılığının alındığı bir ortam temennisinde bulunan Saadet Partisi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü kutladıklarını belirtti.