Akhisar’da 15 Aralık Cuma günü gerçekleştirilmesi beklenen KYK Yurdunun açılış programı ileri bir tarihe ertelendiği duyuruldu. 

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Grup Başkanvekili Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu tarafından yapılan açıklamada, 15 Aralık Cuma günü açılış programı düzenleneceği bildirilen KYK Akhisar Öğrenci Yurdu’nun açılış programının son anda ileri bir tarihe ertelendiği duyuruldu.

Öte yandan açılış programına eski Gençlik ve Spor Bakanı M. Muharrem Kasapoğlu’nun da katılması bekleniyordu.

TOPLAM KAPASİTESİ 656

Akhisar Öğrenci Yurdu’nun Kız Öğrenci Kapasitesi ‘nin 324 Erkek Öğrenci Kapasitesi ’nin ise  332 olduğunu belirten Yenişehirlioğlu, toplam kapasitesinin 656 kişilik olduğunu ifade etti.

TOPLAM MALİYETİ: 58 MİLYON 248 BİN TL

“Toplam Maliyeti: 58 Milyon 248 Bin TL” olduğunu söyleyen Yenişehirlioğlu, “Öğrencilerimizi şehrimizin gönüllü kültür elçisi ve medeniyet meşalesi olarak görüyor, tüm çalışmalarımızı evlatlarımızın başarılarına katkı sağlama ve çalışmalarına destek olma hedefi çerçevesinde sürdürüyoruz. Şehrimize kazandırılan yurdumuz öğrencilerimize modern koşullarda bir yuva sıcaklığı sağlayacak. Destek ve hassasiyetlerinden dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı arz ediyor; Gençlik ve Spor Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
 

Editör: Mustafa Özdemir