Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Kendin Yap Atölyesi, Zekâ Sporları ve Oyunları Konfederasyonu tarafından düzenlenen İzmir ve Manisa Türkiye Şehirler Serisi Türk Mangalası Turnuvası etaplarında önemli başarılar elde etti. Türkiye Şehirler Serisi Türk Mangalası Turnuvası'nın İzmir Etabı 9 Mart'ta Ödemiş'te, Manisa Etabı ise 10 Mart'ta Akhisar'da gerçekleştirildi. Turnuvaya Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında derecelere girmiş oyuncular katıldı ve büyük bir heyecan yaşandı. Akhisar Kendin Yap Atölyesi, muhteşem bir katılımla ve önemli başarılarla adından söz ettirdi.

Akhisar Kendin Yap Atölyesi Beyin Takımı'ndan Zeynep Taşçı, Manisa etabında U10 Manisa Şampiyonu oldu. Aynı takımdan Selen Yıldız ise İzmir ve Manisa etaplarında U14 kategorisinde ikincilik elde etti.

İki gün süren turnuvanın sonunda Akhisar Kendin Yap Atölyesi Beyin Takımı, 1 altın, 3 gümüş, 3 bronz madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Ayrıca, turnuvada en küçük oyuncuya verilen Sevgi Madalyası da Akhisar ekibine gitti.

Takımın gösterdiği başarılı performans, önümüzdeki dönemde gerçekleşecek Avrupa Şampiyonası'nda ve Dünya Şampiyonası'nda daha fazla puan ve tecrübe kazanmalarını sağlayacak.