Manisa Celal Bayar Üniversitesi Eğitim Fakültesi, 8-9 Mayıs tarihlerinde "Eğitim Girişimciliği Ekosistemi ve Öğretmen Akademisi 1. Ulusal Kariyer Günleri" etkinliğine ev sahipliği yaptı. Etkinlik kapsamında, Akhisar Kendin Yap Atölyesi Koordinatörleri Ömer Faruk Ölmez, Aylin Çavuş Yavaş ve Gamze Aydın Türedi, Manisa İl Milli Eğitimi Müdürlüğü'nün talebi üzerine katılım sağladı.

Dr. Arş. Gör. İbrahim Varol'un davetiyle, Akhisar Kendin Yap Atölyesi, öğretmen adaylarına sundukları atölye modeliyle büyük ilgi topladı. Koordinatörler, atölye çalışmaları ve bir öğretmen olarak yapabilecekleri konularında bilgi ve deneyimlerini paylaştı, etkileşimli uygulamalar gerçekleştirdi. Katılımcılar, atölyenin yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımıyla eğitim dünyasında nasıl fark yaratabileceklerini öğrenme fırsatı buldu.

Akhisar Kendin Yap Atölyesi Koordinatörleri, etkinlikle ilgili duygularını şu sözlerle ifade etti: "Bilgi ve deneyimlerimizi paylaşarak, geleceğin öğretmenlerinin yollarını aydınlatmak büyük bir mutluluk ve gururdu. Bu vesileyle, Akhisar Kendin Yap Atölyesi olarak, eğitimde yenilikçi yaklaşımların önemini bir kez daha vurgulama şansı bulduk. Etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen Manisa Celal Bayar Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Şaşmaz Ören'e, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Özlem Ateş'e, Doç. Dr. Meral Gözüküçük ve Dr. Arş. Gör. İbrahim Varol'a ve çalışmalarımıza yoğun katılım sağlayan öğretmen adaylarına teşekkürlerimizi sunarız.”

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde düzenlenen "Eğitim Girişimciliği Ekosistemi ve Öğretmen Akademisi 1. Ulusal Kariyer Günleri" etkinliği, 8-9 Mayıs tarihlerinde yüz yüze, 15-16 Mayıs tarihlerinde ise online olarak gerçekleştirilen çalışmalarla sona erdi.

Editör: Mustafa Özdemir