Manisa il genelinde yaşanması beklenen şiddetli yağışlarla ilgili meteorolojik uyarı yapıldı. Manisa Meteoroloji Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, 09 Ocak 2024 Salı günü sabah saatlerinden itibaren başlaması öngörülen yoğun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların 21-50 kg/m2 şiddetinde olması tahmin ediliyor.

Bu beklenen kuvvetli yağışların, sel, su baskını, yıldırım düşmesi, yerel dolu yağışları gibi doğal afetlere yol açabileceği, özellikle kıyı kesimlerde hortum oluşma riskinin bulunduğu ve yağış anında kuvvetli rüzgar ile fırtınanın ulaşımı olumsuz etkileyebileceği ifade edildi. Vatandaşların, yaşanabilecek bu olumsuzluklara karşı tedbirli olmaları ve özellikle açık alanlarda dikkatli hareket etmeleri gerektiği vurgulandı.

Yağışların başlayacağı saat olarak belirlenen 09 Ocak 2024 saat 09:00'dan 10 Ocak 2024 saat 06:00'a kadar süreceği öngörülüyor. Bu süre zarfında, vatandaşların zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamaları, dışarıda bulunacakların ise ani sel, su baskını, düşen yıldırım ve hortum gibi doğal olaylara karşı hazırlıklı olmaları öneriliyor.

Screenshot 1