Akhisar Gürdük Osman Alp Barajı şantiyesinde Muhtarlar ile bir araya gelen Ak Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, DSİ 2. Bölge Müdürü Birol Çınar ve Ak Parti Akhisar İlçe Başkanı Fatih Füzün  ile birlikte üreticilere müjdeli haberi verdi. Barajda 2023 yılı içerisinde su tutulacağını açıkladı.   

Sadece Akhisar’ında değil Manisa’nın içme suyu problemini kökünden çözecek olan Şehit Teğmen Osman ALP Barajı aynı zamanda 24 bin 500 dekar araziye de can suyu verecek. 
Şantiye alanında açıklamalarda bulunan Ak Parti Manisa Milletvekili Aydemir, DSİ 2. Bölge Müdürü Birol Çınar ile birlikte muhtarlara barajda önümüzdeki yıl su tutulacağı müjdesini verdi

Akhisar Muhtarlarına bölgede devam eden DSİ projelerinin son durumunu anlatan DSİ 2. Bölge Müdürü Birol Çınar, Gürdük Şehit Teğmen Osman Alp barajının gövde dolgusu tamamlandı. Yakında 7 km rölakasyon yolu ve vana odası imalatlarına başlayacağız. Hedefimiz projedeki tüm eksikleri tamamlayarak gelecek yıl içerisinde barajda su tutmak. Manisa’mıza şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.
    

DSİ 2. Bölge Müdürü Birol Çınar ile birlikte muhtarların sorularını da yanıtlayan Ak Parti Manisa Milletvekili Aydemir, Bu proje 30 yıl daha devlet planında yoktu. Dönemin Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na plan ve projelerimizi anlattık, Manisa ve çevre halkı için önemini anlattık, sağ olsun Bakanımız da projeyi planları arasına aldı. Gürdük Şehit Teğmen Osman Alp Barajı’nın 33 bin 390 bin metreküp su tutma kapasitesiyle Manisa’nın en büyük barajlarından biri olacağını belirtti.

Akhisarlı çiftçilerin yaşadıkları su sıkıntısını çok iyi bildiklerini belirten AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir ise her damla suyu doğru şekilde değerlendirerek bölge ekonomisine kazandırmak istediklerini söyledi. Aydemir, sorunların çözümü için devletimizin tüm kurumları ile muhtarlarımızın ve vatandaşlarımızın her zaman hizmetindeyiz” diye konuştu. 

Daha sonra baraj gövdesinde kısa bir gezi yapan muhtarlara proje hakkında detaylı bilgi verildi.