2022-2023 sezonunu Manisa Küçük Erkekler İl Birincisi olarak tamamlayan Akhisar Gençlik ve Spor Kulübü, 07-09 Nisan 2023 tarihleri arasında Denizli’de yapılan Küçük Erkekler Grup Müsabakalarından başarı ile döndü.

Antalya, Denizli, Muğla, İzmir temsilcileri ile karşılaşan takımımız; Antalya temsilcisi MASK’ı 3-2, Denizli GHSİM’i 3-0, Muğla temsilcisi Ortaca GSK karşısında 3-2 galip ayrıldı. İzmir temsilcisi Urla GSK’ya ise 3-2 mağlup oldu. 

İlk iki takımın Türkiye Şampiyonasına gittiği Grup Müsabakalarını 2. Sırada tamamlayan Akhisar’ın Efeleri, adını son 32 takım arasına yazdırdı.

Bu büyük başarı ile ilgili takım antrenörü Rıdvan HACIOĞLU ise, ‘’Kısa sürede gelen bu başarı ile Akhisar’da bir ilki gerçekleştirdik. 

Çalışmalarımızda en çok alt yapı oyuncularına önem veriyoruz. Hedefimiz alt yapıya yatırım yapmak  ve alt yapıdan oyuncu yetiştirerek Türk voleyboluna kazandırmak. Küçük takımımızın yanı sıra kız-erkek alt yapıda midi-mini kategorilerinde 8 takımımız bulunmaktadır. Çocuklarımızın hayatına dokunmak, onları hayata ve spora kazandırmak en büyük hedefimizdir. Mayıs ayında İzmir’de yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına Akhisar ve Manisa’yı en iyi şekilde temsil etmek için çalışıyoruz. 28-30 Nisan 2023 tarihlerinde Manisa’da yapılacak olan Midi Erkekler Grup Finallerinde de hedefimiz Türkiye Finalleri…

’Bu yolda bize inanan, güvenen ve destek çıkan Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Yunus Öztürk’e, Akhisar Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz Hasan Hüseyin Oktay’a, Akhisar Belediye Başkanlığına, Belediye Başkanımız Besim Dutlulu’ya, Akhisar Gençlik Merkezi’ne ve Gençlik Merkezi Müdürümüz Serdar Coşkun’a sonsuz şükranlarımızı sunar, Akhisar’ımıza sundukları imkanlar için ayrıca teşekkür ederiz. Forma sponsorumuz Akağaç Palet’e ve Süleyman Ateş’e verdiği destekler için teşekkür ederiz.’’

‘’Yaz döneminden itibaren 2011-2014 doğumlu kız-erkek voleybol oynamak isteyen herkesi aramıza bekliyoruz.’’