Dernek Başkanı Umut Fidan, etkinlik hakkında şunları söyledi: "Milli değerlerimiz olan yöresel halk oyunlarımız, türkülerimiz ve yöresel kostümlerimize sahip çıkarak gelecek nesillere aktarılması ve yaşatılması için hep birlikte gayretle çalışmalar yapıyoruz. Derneğimizin kısa süre içerisinde gerçekleştirdiği birçok etkinlik, halkımız tarafından memnuniyetle karşılandı. Daha önceki yıllarda Akhisar’da halkoyunları çalışmaları ve kursları bu kadar yaygın değildi. Yaptığımız çalışmalar ve etkinlikler sonucunda okullarda, öğrencilerimiz, gençler ve halkımız arasında halkoyunlarına büyük bir sevgi ve ilgi görüyoruz. Bu da bizleri çok mutlu ediyor."

Akhisar’ın köy, kasaba ve merkez okulları haricinde, yakın ilçeler olan Gölmarmara, Kırkağaç ve Gördes'te de birçok halkoyunları çalışmasına destek verdiklerini belirten Dernek Başkanı ve Halkoyunları Antrenörü Umut Fidan, "Halkımıza ve milletimize faydalı olabilmek ve hizmet verebilmek için gayretle ve memnuniyetle çalışacağız," dedi.

Bu doğa gezisi, dernek üyeleri arasındaki dayanışmayı pekiştirirken, milli kültürümüzün yaşatılması ve yaygınlaştırılması amacıyla gerçekleştirilen etkinliklerin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Akhisar Efeler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, bu tür etkinliklerle geleneklerimizi yaşatmaya ve sevdirmeye devam edecek.

Editör: Mustafa Özdemir