Akhisar Belediyesi tarafından çocukların ve gençlerin tatillerini verimli değerlendirmeleri amacıyla başlatılan Yaz Spor Okulları’nda 6 branşta sertifika heyecanı yaşandı. Akhisar Belediyesi Yaz Spor Okulları’ndan yararlanan 1000’den fazla minik sporcu kurs sonunda düzenlenen törenle başarı belgelerini aldılar.

Akhisar Belediyesi tarafından çocukların, eğitim öğretim tatilinde yaz ayını verimli değerlendirmeleri amacıyla başlatılan yaz spor okullarında minik sporcular belgelerini aldı.6 ayrı branşta Binden fazla öğrencinin faydalandığı kurslarda sporcular düzenlenen törenlerde sertifikalarını almaya hak kazandı. 

Akhisar Belediyesi Karabulut futbol sahasında gerçekleştirilen Futbol kursunda 2011-2017 Doğumlu 320 sporcu katılım belgelerini alırken, Akhisar Belediyesi Erdoğan Kanburoğlu Olimpik Yüzme Havuzunda düzenlenen törende 2011-2017 doğumlu 340 yüzücü adayı sertifikalarını alarak kurslarını tamamladı. Akhisar Belediyesi Masa Tenisi salonunda düzenlenen tören de ise 2016 doğumlu 50 masa tenisi sporcusu belgelerini aldı.

Atatürk Kapalı spor salonunda düzenlenen toplu sertifika törenin de ise Voleybol, Basketbol ve Okçuluk kursu öğrencileri sertifika heyecanı yaşadı. Voleybol kursunda 2010-2015 doğumlu 130 sporcu, Basketbol ’da 2011-2016 doğum yılı arasındaki 140 sporcu ve Okçuluk kursunda ise 2006-2014 doğumlu 40 sporcu belgelerini aldı. Minik sporculara sertifikaları Akhisar Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Kayserili tarafından verildi. Sporcular kurslarını tamamlamanın heyecanını aileleri ile birlikte fotoğraf çektirerek paylaştı.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu ise kursları başarıyla tamamlayan sporcuları tek tek kutladığını belirterek, gençleri sporla buluşturmaya devam edeceklerini söyledi. Vatandaşlar bu kadar farklı branşta kurs açarak çocuklarının gelişimine destek verdiği için Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’ya teşekkürlerini iletti.