29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99’uncu yıl dönümünde Akhisar Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Son Zeybek’ adlı danslı oyun büyük ilgi gördü.

Akhisar Belediyesi Halk Dansları Topluluğu tarafından Parkiçi Sinema Salonu’nda sahnelenen oyunda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatından 8 ay önce katıldığı baloda, vals dansını yarıda kestirerek oynadığı zeybek oyunu canlandırıldı. İzleyicilerin büyük bir keyif alarak takip ettiği oyun ayakta alkışlandı. 

Tüm Akhisarlıların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak sözlerine başlayan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, “Keyifle ve yer yer duygulanarak izlediğim bu oyun için aylardır hazırlanan belediyemizin ekibine çok teşekkür ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti’mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere en kıymetli emaneti olan Cumhuriyeti, hep birlikte yükseltmeye ve sonsuza dek yaşatmaya devam edecek, Cumhuriyetimizin daima emanetçisi olacağız. Onurla, gururla, mutlulukla nice yıllara! 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun” ifadelerini kullandı.