Akhisar Belediyesi, her yıl düzenlediği geleneksel trafik eğitim programının dördüncüsünü gerçekleştirerek, belediye şoförlerine bilgilendirme seansları düzenledi.

Akhisar Belediyesi Meclis Salonu'nda, Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından Akhisar Belediyesi resmi araç şoförlerine özel trafik eğitimi verildi. Eğitim programı, Akhisar Belediye Başkan Yardımcısı Tuncay Engin ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü Araç Sevk Amiri Mehmet Çeken'in koordinasyonunda gerçekleştirildi.

Trafik eğitimi kapsamında Akhisar İlçe Jandarma Komutanlığı Motorlu Trafik Tim Komutanı J. Asb. Kd. Çvş. İlker Baykal tarafından, şoförlere resmi araçların karşılaştığı trafik kazalarında alınacak emniyet tedbirleri, resmi araç denetim hususları ve genel trafik kuralları hakkında detaylı bilgiler verildi. Eğitim, şoförlerin trafik kurallarına olan hakimiyetini artırmak, farkındalıklarını yükseltmek ve trafik kazalarını en aza indirmek amacıyla düzenlendi.

Akhisar Belediyesi'nin her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği bu trafik eğitimi, şoförlerin güvenli sürüş konusundaki bilinçlerini pekiştirmeyi hedefliyor.