Akhisar Belediyesi tarafından şehre kazandırılan ve ilköğretim, orta öğretim ile lise öğrencilerinin derslerine ve sınavlara çalıştığı Akhisar Belediyesi Mustafa Necati Bey Etüt Merkezi tam kapasite ile hizmete devam ediyor.

Eğitim alanındaki faaliyetlerine de ara vermeden devam eden Akhisar Belediyesi, genç nesiller için hizmet üretmeye devam ediyor. 2 yıldır İnönü Mahallesi 154 sokak üzerinde hafta içi her gün öğrencilere sıcak bir yuva olan etüt merkezinde ücretsiz bilgisayar ve internet desteği de sunuluyor. Belediye Başkanı Besim Dutlulu, geleceğimizi oluşturan gençlerin derslerine çalışabilmesi ve sınavlarda başarı elde edebilmesi için tam kapasiteli etüt merkezinin hizmete devam ettiğini vurguladı.

Gençlerin bilgiye ulaşmalarına, kendilerini geliştirebilmelerine ve sağlıklı bir ortamda derslerine çalışabilmelerine yardımcı olmak için etüt merkezini faaliyete geçirdiklerini ifade eden Başkan Besim Dutlulu, “Merkezimizde gençlerimiz ücretsiz internet, bilgisayar ve ders kitaplarından faydalanabiliyor.  En güzel yatırımın geleceğimiz olan gençlerimize olan yatırımdır düşüncesiyle eğitim alanındaki hizmetlerimizi de sürdürüyoruz. Öğrencilerimiz ve aileleri de bu hizmetten memnun olduklarını sık sık dile getiriyorlar. Bunun yanı sıra üniversiteye hazırlanan gençlerimize soru bankası ve kırtasiye desteği de sağlıyoruz. Öğrencilerimiz belediyemizin önünde açtığımı stanta gelerek bu desteklerden ücretsiz olarak faydalanabilir. Her zaman gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Derslerine çalışmak veya sınavlara hazırlanmak isteyen tüm öğrenciler, etüt merkezini hafta içi her gün saat 08.30 ile 17.30 arasında ziyaret edebilir.