Etkinliklere, Akhisar Kaymakamı Murat Kütük, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Sebahattin Erkaya, ATSO Başkanı Sami Karaoğlan, Manisa Esnaf Odaları Başkanı Hasan Geriter, CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper, AK Parti Akhisar İlçe Başkanı İsmail Ahmet Sözcüer, CHP Akhisar İlçe Başkanı Hayriye Hacet, oda başkanları, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehit Teğmen Tahir Ün Caddesi'nde toplanan kalabalık, ilk olarak Akhisar Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterisini izledi. Ardından protokol üyeleri ve vatandaşlar, Akhisar Belediyesi Bandosu eşliğinde Şeyh İsa Camii'ne kadar kortej yürüyüşü gerçekleştirdi. Şeyh İsa Mahallesi Muhtarı Zafer Kara tarafından karşılanan protokol üyelerine çiçek takdim edildi. Katılımcılara gün boyu keşkek, ayran ve tatlı ikramı yapıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Şeyh İsa’nın vasiyetnamesinin okunmasının ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar sırasıyla Şeyh İsa Mahallesi Muhtarı Zafer Kara, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Ferdi Zeyrek tarafından yapıldı. Program, Akhisar İlçe Müftüsü Muhammet Salman’ın duası ile sona erdi.

Festivalin ilk gününde yaşanan bu coşkulu etkinlikler, Akhisar halkının ve ziyaretçilerin büyük beğenisini kazandı. Festival süresince düzenlenecek çeşitli etkinlikler ve gösterilerle coşku devam edecek.

Editör: Mustafa Özdemir