Akhisar'da düzenlenen 15. Uluslararası Altın Saat Kulesi Festivali'nin ödül töreni kapsamında, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, hizmetleri ve yöneticiliği nedeniyle onur belgesi ve başarı ödülüne layık görüldü. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Üniversitesi Mezunları Derneği ve 25 sivil toplum kuruluşu tarafından koordine edilen ödül töreni, Akhisar Belediyesi Parkiçi Kültür Salonu'nda gerçekleşti. Törene Akhisar Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Tınazlı ve Ekrem Kayserili, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Mustafa Önder, İzmir Köy Koop. Birliği Başkanı Neptün Soyer, CHP Akhisar İlçe Başkanı Hayriye Hacet ve diğer pek çok izleyici katıldı.

Ödül töreni öncesinde Akhisar Belediyesi Halk Oyunları Ekibi ve Akhisar Belediyesi Popüler Müzik Korosu tarafından gerçekleştirilen performans büyük ilgi gördü. Ardından İzmir Menderes Halk Eğitim Merkezi Ritim Grubu, İzmir Halk Oyunları Ekibi ve MEGEM Boks Kulübü'nün gösterileri sahnelendi.

Onur belgesi ve başarı ödülü, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu'ya, yöneticiliğindeki başarıları için sunuldu. Başkan Dutlulu, ödül töreninde yaptığı konuşmada, Anadolu Üniversitesi Mezunları Derneği ve 25 sivil toplum kuruluşuna teşekkür ederek, festivalin çok keyifli geçtiğini ifade etti. "Cumhuriyetin 100. Yılında 100. Ödül" temasıyla düzenlenen festivalde kendisine verilen ödül için teşekkür eden Başkan Dutlulu, Akhisarlı hemşehrileri adına aldığı bu ödülü önemsediğini dile getirdi.

Ayrıca, sosyal belediyecilik anlayışıyla geniş bir kesime hizmet sunan Akhisar Belediyesi'nin başarısını temsil eden bir ödülü de Akhisar Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Kayserili aldı. Ödülü kabul eden Kayserili, bu başarıyı tüm çalışma arkadaşları adına aldığını belirterek, sahnedeki yerini aldı.