Muğla'da düzenlenen Türkiye Oryantiring Şampiyonası'nda Akhisar Gençlik ve Spor Kulübü'nün başarılı sporcularından Zeynep Gülün Öngör, gösterdiği üstün performansla Türkiye'nin zirvesine çıkmayı başardı.

Okul Müdürü ve Kulüp Başkanı Kamile Gökalp'in liderliğindeki kafilede yer alan Zeynep Gülün Öngör ve diğer sporcular, 1. gün Ula'da düzenlenen orta mesafe yarışmasında mücadele ettiler. Kadınlar 20 yaş grubunda Melda Öner Türkiye birincisi, Kadınlar 20 yaş kategorisinde Nehir Alpur Türkiye ikincisi olurken, Akhisar'a üç Türkiye derecesi kazandırdılar.

Şampiyonanın ikinci günü Menteşe Kent Merkezi'nde koşulan Sprint mesafe yarışmasında Melda Öner, Kadınlar 20 yaş grubunda Türkiye ikinciliği kürsüsünde yer alarak büyük bir başarı elde etti.

Bu önemli başarıların ardında, kulüp sporcularının şampiyonaya ulaşımını sağlayan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu'ya Okul Müdürü ve Kulüp Başkanı Kamile Gökalp'e verdiği destek büyük bir rol oynadı.

Zeynep Gülün Öngör ve Akhisar Gençlik ve Spor Kulübü oryantiring sporcuları, gösterdikleri başarıyla bölgede adlarını bir kez daha duyurarak Akhisar'a gurur yaşattılar.