Akhisar'ın Zehra Muhittin Kavaklı Anaokulu, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümünü coşkuyla kutlamak için özel bir etkinlik düzenledi. Çınarlı kapıdan okul bahçesine kadar kortej yürüyüşü gerçekleştirilen etkinliğe veliler, öğrenciler, öğretmenler ve mahalle halkı kırmızı beyaz kıyafetleri, Türk bayrakları ve balonlarla katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümü nedeniyle Zehra Muhittin Kavaklı Anaokulu Müdürlüğü organizesinde okul bahçesinden Çınarlı Kapı meydanına kadar velilerin, çocukların, öğretmenlerin, çalışanların ve mahalle halkının üzerlerinde kırmızı beyaz kıyafetleri,  ellerinde Türk bayrakları ve balonları ile bine yakın katılımcının katılım gösterdiği kortej yürüyüşü düzenlendi.

Okul Müdürü Adem Sağlam ve öğretmenlerinin ön sıralarda yer aldığı, Türkiye’nin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesini kutlamak için düzenlenen yürüyüşüngüvenliğini Akhisar İlçe Emniyet Müdürlüğünün trafik araçları ve çevik kuvvet personelleri sağladı.Organizasyon işi yapan Yiğit Cangül’ün ses sistemli üstü açık kırmızı klasik 2 adet  aracıile eşlik ettiği yürüyüşte tüm veli  ve çocuklar unutulmaz bir gece yaşadı.

Yürüyüşün ardından okul bahçesinde toplanan velilerimize Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Erdem yaptığı konuşmasının özetinde ‘’Akhisar’da sayın kaymakamımız Murat Kütük’ün başkanlığında 2 haftadır dolu dolu bir Cumhuriyet coşkusunun 100. Yıla yakışır bir şekilde kutlamalarla devam ettirildiğini ve Zehra Muhittin Kavaklı Anaokulu olarak hazırlanan bu geceki programda emeği geçen idarecisinden öğretmenine ve velilerine kadar herkese teşekkürlerini’’  iletti.

Akhisar Lions Kulübü başkanı İlhan Ezer’in çalıştırdığı okul veli grubunun 2 hafta gibi kısa bir zaman diliminde hazırladıkları Zeybek gösterisi velilerden büyük alkış aldı. Cumhuriyet coşkusunun devamı olarak Aktim Sanat Akademisinin sahibi Mert Pişiren ‘in gitar eşliğinde akustik konseri ve onun ardından ses sanatçısı Müfit Yurtsever’in piyanist velimiz Tayfun Çelik ve ekibinin ses sistemleri ile seslendirdiği parçalardan oluşan konserle katılımcılar unutulmaz, coşkulu bir gece yaşadı.

Okul Müdürü Adem Sağlam ‘’Belki Cumhuriyetimizin 200. yılını göremeyeceğiz ama Cumhuriyetimizin içinde bulunduğumuz 100. yılını ülkemize, şehrimize ve okulumuza yakışır bir kutlama ile taçlandırdıklarını belirtti. ‘’Bugünün küçükleri, yarının büyükleri…’’sloganı ile çıkılan Cumhuriyet Kortej yürüyüşüne ve konsere gösterilen ilgiden dolayı katılımcılara ve programın hazırlanmasında ve sunulmasında emeği geçen tüm herkese teşekkür ederim’’ dedi.

Editör: Mustafa Özdemir