Zafer Partisi, 31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesinde Akhisar Belediye Başkanlığı için adayını açıkladı. Manisa İl Başkanı Necdet Erkiçi, yapılan değerlendirmeler ve görüşmeler sonucu Alican Lopoğlu'nun belediye başkan adayı olarak belirlendiğini duyurdu.

Partinin genel merkezi, Akhisar ilçe teşkilatı ve yerel halkın görüşleri doğrultusunda, Lopoğlu'nun Akhisar için en uygun aday olduğu konusunda fikir birliğine varıldı. Zafer Partisi İl Başkanı Necdet Erkiçi, açıklamasında, "Alican Lopoğlu beyefendi, partimizin kuruluşundan itibaren Akhisar'da büyük emekler verdi ve Manisa bölgesinde önemli çalışmalar yürüttü. Şimdi de bu tecrübe ve birikimiyle Akhisar Belediye Başkanlığı'na adayımızdır" ifadelerini kullandı.

Alican Lopoğlu'nun adaylığının ilanı, parti içinde yapılan titiz değerlendirmelerin ve aday adaylarıyla görüşmelerin bir neticesi olarak görülüyor. Erkiçi, tüm aday adaylarına başvuruları için teşekkürlerini iletti ve Lopoğlu'nun adaylığının Akhisar için yeni bir başlangıç anlamına geldiğini vurguladı.

Zafer Partisi, önümüzdeki günlerde bir basın toplantısı düzenleyerek Alican Lopoğlu'nun projelerini ve Akhisar için öngördüğü vizyonu detaylarıyla kamuoyuna tanıtacak.