Türkiye’nin yerli ve milli elektrikli ilk otomobili Togg, 06 BM 160 plakası ile Akhisar’da vatandaşların beğenisine sunuldu.

Türkiye'nin yerli ve milli elektrikli ilk otomobili Togg, ‘doğuştan elektrikli’, ‘doğuştan sürdürülebilir’, ‘doğuştan dijital’ ve ‘doğuştan yeşil’ kavramlarının altını çizdiği ilk akıllı cihazı C-SUV’u, ‘T10X’ adıyla, vatandaşların beğenisine sunuldu.

Ülkemizin Anadolu topraklarında yer alması ve Anadolu’nun cana yakınlığını ve tutkusunu yansıttığı için Anadolu rengi ile Togg T10X modelini incelemek ve görüntülemek için adeta birbirleriyle yarışan vatandaşlar arabayı çok beğendiklerini belirtti. Vatandaşlar ilk kez gördükleri Togg ile hatıra fotoğrafı çektirebilmek için birbiriyle yarıştı.

AK Parti Manisa Milletvekili Adayı Bahadır Yenişehirlioğlu, AK Parti Manisa İl Başkan Yardımcısı Ömer İşçi ve AK Parti Akhisar İlçe Başkanı İsmail Ahmet Sözcüer’in içerisinde bulunduğu ilk Togg Akhisar’da 15.00’de Manisa istikametinden giriş yaptı.

Hükümet Konağı önüne üzerine atılan güllerle giriş yapan Anadolu isimli Togg Akhisarlı vatandaşların akınına uğradı. Akhisar sokaklarındaki turlamasının ardından Togg Gölmarmara ilçesine gönderildi.