Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Akhisar İlçesine bağlı Zeytinliova mahallesine yapılması planlanan 32 kilometrelik içme suyu terfi, isale ve şebeke hatlarının müjdesini verdi.

Manisalılara temiz ve kesintisiz içme suyu temini noktasında çalışmalarına aralıksız devam eden MASKİ Genel Müdürlüğü, yeni bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Akhisar ilçesine bağlı Zeytinliova mahallesine yapılması planlanan 32 kilometrelik içme suyu terfi, isale ve şebeke hatlarının müjdesini veren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, söz konusu çalışmaların ihale aşamasında olduğunun altını çizdi. 

“Zeytinliova sağlıklı ve kesintisiz içme suyuna kavuşacak”

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Zeytinliova mahallesinin sağlıklı ve kesintisiz içme suyuna kavuşacağını ifade ederek, “Zeytinliova mahallemizde yaşanan en büyük sıkıntılardan biri içme suyu terfi hattındaki patlaklardı. Hayırlısıyla ilgili proje dairemiz ve yatırım dairemiz çalışmalarını tamamladılar. Bunun akabinde de ihale aşamasına kadar geldik. EKAP’tan alınacak olan ihale günü ile inşallah mahallemizin en büyük sıkıntısını gidereceğiz. Yapacağımız 32 kilometrelik içme suyu terfi, isale ve şebeke hatlarıyla birlikte Zeytinliova’ya daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyunu sağlayacağız. Vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.