Birçok mutfağa lezzet, keskinlik ve karakter katmak için kullanılan çok yönlü bir bileşen olan ev yapımı salça, mutfakların vazgeçilmezi haline geldi.

En çok satan Ev Yapımı Salça hangileri?

Salçanın türü kültürden kültüre yemek pişirme geleneklerine ve aynı zamanda o bölgede bulunan biberlere göre değişir. Bu nedenle kullanıcılarında damak zevki   bu noktada devreye giriyor. En çok satan ev yapımı salça

Ev Yapımı Salça Fiyatları 2022

Ev yapımı salça fiyatlarında belirli bir fiyat skalası yoktur. Ürün çeşitliliği çok fazla olan ev yapımı salça da fiyat kullanılan ham maddenin fiyatı üzerinden belirlenir.

 Bazı salça çeşitlerinde 5 kilogram ham maddeden 1 kilo ürün çıkarken, bazı ürünlerde ise bu oran 6 kilogramda 1 kilogram olmaktadır. Böylelikle fiyat farklılıklarını burudan başlamış oluyor.

Ev Yapımı Salça Bozulur mu?

Her ürün gibi ev yapımı salçayı doğru muhafaza etmezsen bozulur. Dayanıklı bir ürün olan salçanın kullanımı ve muhafazası çok önemlidir.

Doğru saklama şekilleri kullanılmalıdır. Oda sıcaklığı veya kapaklı ise buzdolabında saklanabilir. Ürünün hava almaması gerekir. Hava başlarsa yavaştan bozulma olur.

Ev Yapımı Salça Kaç Yıl Dayanır?

Ev yapımı salçanın en kısa ömrü 3 aydan başlar. Doğru şekilde hazırlanmış ve doğru saklama kabı oluşturulmuşsa ev yapımı salçanın ömrü uzun olur.

Genellikle toptan ev yapımı salça hazırlayanlara sezonluk bir ürün ile hazırlandığı için 1 yıllık kullanılacak gibi planlama yaparlar. Fakat doğru şekilde saklanırsa 3 yıla kadar dayanabilen bir ürün olabiliyor.

Ev Yapımı Salça Nasıl Anlaşılır?

Ev yapımı salça, piyasada bulunan endüstriyel salçalara göre her şekilde farkını ortaya koyar. Toptan ev yapımı salça daha doğaldır. İçinde bulundurduğu ürünün tadını yoğun bir şekilde verir. Rengi daha canlıdır.

Elini vurduğunda rengi adeta elinde kalır. Daha önce ev yapımı salça kullanan kişi bunun farkını iyi ayırt edebilir. Bu nedenle güvenilir satıcılar tercih edilmelidir.

Ev Yapımı Salça Bozulursa Ne Yapılır?

Öncelikle ev yapımı salçanın bozulduğuna emin olun. Ev yapımı salça bozulduğunda renginde değişim olur. Yüzeyi küflenmeye başlar. Kokusunda değişiklik olur. Tadında ekşilik olur.

Görüntü olarak kabarcıklar çıkar. Böyle bir salça ile karşılaşırsanız hemen onu imha edin. Fakat yüzeyinde hafif küflenme varsa onu öncelikle alıp temizleyin. Yoğun kıvamlı olan salçanın küf altına hemen geçmek.

Bu nedenle salçayı kontrol edip bir süre güneşte kurutup tadına bakınız. Eğer herhangi bir bozulma emaresi göstermiyorsa kullanabilirsiniz.

https://www.barakgida.com/kategori/ev-yapimi-salca.html bilgi için hemen tıklayın.