Vegan ürün belgesi, değişen beslenme alışkanlıkları çerçevesinde ortaya çıkmış sertifikalardan bir tanesidir. Hayvansal gıdaların tercih edilmediği ve sadece bitkisel gıdaların tüketildiği bir durum olarak kabul edilen Veganlık; bir yaşam felsefesi olarak da öne çıkmaktadır. Bu kapsamda öncelikli hedef hayvanlardan elde edilen hiçbir ürünü tüketmemektir. Genellikle gıda alanında öne çıkan bir seçenek olan Vegan Ürün Belgesi farklı ortamlarda da tercih edilmiştir. Vegan Natural olarak markaların belge alma sürecini takip ederken ihtiyaçları en iyi şekilde karşılamayı arzu ediyoruz.

Vegan Belgesi Nedir?

Veganlık ürün Belgesi, dünyada farklı yaşam standartlarını tescil eden kuruluşlar tarafından belirlenmiş standartlar doğrultusunda verilmektedir. Bu kapsamda ürünlerin imalatı esnasında Vegan Belgesi almaya uygun hareket edilip edilmediği konusunda değerlendirmeler yapar. Eğer standartlara uyum sağlanmışsa bu durumda Vegan Belgesi almak mümkün olacaktır. Denetim süreçleri diğer belge alma süreçlerine oldukça benzerdir. Bu nedenle de Veganlık Belgesi alırken bütün standartları dikkate almak gerektiği unutulmamalısınız.

Vegan Sertifikası Nasıl Alınır?

Vegan Ürün Belgesi almak isteyen bir kimse için öncelikle üretim sırasında koşulların sağlandığını kanıtlamak gerekmektedir. Bu sayede hem sertifikanın alınması hem de ürünlerin Vegan olduğunun tescillenmesi söz konusu olacaktır. Görsel ve deneysel metotlar kullanılması neticesinde gerçekleşen süreç çerçevesinde belgelendirme süreçlerinin gerçekleştiğini ifade etmek mümkündür. Böylelikle başvuru sonrasında gereken kontroller yapılarak ürünlerin Vegan oldukları tescillenmektedir.

Vegan Ürün Belgesi Alma Süresi Ne Kadar?

Veganlar için oldukça değerli bir husus olan Vegan Ürün Belgesi konusunda süreç her işletme için aynı şekilde devam etmemektedir. Bu nedenle de sürecin 2 hafta ile 13 hafta arasında devam ettiğini vurgulamak gerekir. Siz de bu süreçten geçecekseniz bizimle iletişime geçerek kaliteli hizmet alabilirsiniz.

Vegan Belgelendirme olarak beklentilerinize cevap verecek bir çözüm için her şeyi yapıyoruz. Danışmanlık hizmetlerimizle süreç boyunca sizi bekleyen çözümler konusunda titiz bir yaklaşım sergiliyoruz. Öte yandan size en uygun hizmetler için de kaliteyi öne çıkaracak bir yaklaşım benimsemeyi amaçlıyoruz. Bizimle iletişime geçerek Vegan Belgesi alma hakkında detaylara ulaşabilirsiniz.