Ülkü Ocakları Akhisar İlçe Başkanlığının düzenlediği etkinlik çerçevesinde Şehit Teğmen Tahir Ün Caddesinde Bin kişilik pilav ve ayran dağıtımı yaparak 18 Mart Çanakkale Zaferinin 102.yılı ve Şehitler anısına hayır yaptı.

Çanakkale Zaferinin, İstiklal Savaşı’nda elde edilen zaferin adeta bir ön sözü ve başlangıcı olduğuna işaret eden Ülkü Ocakları Akhisar İlçe Başkanı Çağlar Arabacı, “milletimizin tarih boyunca kazandığı en parlak zaferlerden ve en büyük kahramanlıklardan biridir. Aziz şehitlerimizden aldığımız ilhamla, aynı şuur ve inançla, mukaddes emanetinizi daha yükseklere taşıma gayreti verirken, diğer yandan bizi millet yapan yüksek değerlerimizi daima canlı tutmaya ve yüceltmeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Ülkü Ocakları Akhisar İlçe Başkanlığı olarak, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102’inci yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milletimize bu eşsiz zaferin gururunu yaşatan, vatanımız, bağımsızlığımız, milli birlik ve bütünlüğümüz uğrunda canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intihal eden kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.

Etkinliğe MHP Akhisar İlçe Başkanı İbrahim Uğurlu, Ülkü Ocakları Manisa İl Başkanı Murat Yörük, Ülkücü İşçiler Dernek Başkanı Şaban Şakrak, eski ilçe başkanı Öner Alanç, Osman Oktay, eski Ocak başkanı Mustafa Gencer ve Mustafa Şafak katıldı.