78 zeytin örneğinin katıldığı Best Of Country ve Platinyum kapsamında Akhisar’ın markası “Anne İşi Uslu Kurutma” Türkiye’nin en iyi zeytini olarak seçildi. Akhisarlı kadın girişimci Nefise Şükran Füzün’ün başkanlığını yaptığı SS Akhisar Girişimciler Üretim Pazarlama Kooperatifi’nin markası “Anne İşi Uslu Kurutma” Akhisar’ın da marka değerini yukarı taşıdı.

İki yıldır üst üste Türkiye’nin en iyi zeytini ünvanını aldı

Kooperatif yine geçen yıl yapılan yarışmalar kapsamında Best Of İstanbul ve Platinyum ödülü almıştı. Yarışmada Akhisar’ın da marka değerini yukarı taşıdıklarını ifade eden Kadın Girişimdi SS Akhisar Girişimciler Üretim Pazarlama Kooperatif başkanı Şükran Füzün, “Zeytinin ve zeytinyağının kalite yolculuğu; zeytinin yetiştiği coğrafyadaki özelliklerinden başlayarak tarımsal faaliyetleri, hasadı, işlenmesi, depolanması ve nakliyesine kadar geçen süre zarfında yaşananların bir göstergesidir. Kaliteye; sevgi, bilgi, sabır ve çalışmayla ulaşılır ve bu nedenle kalite çok özeldir.

Amacı zeytincilik sektörünün tüm ana ve yan kollarıyla birlikte ve hızla büyümesini sağlayacak düşünsel ve eylemsel altyapının kurulmasına öncülük etmek olan Zeytinyağı Akademisinin organize ettiği ve Türkiye’de bir ilk olan Uluslararası Zeytin ve Zeytinyağı Kalite Yarışması’yla, ülkemizde zeytinin ve zeytinyağının hak ettiği değere; sevgi, bilim ve emeğin karşılığı olan “kalite” ile kısa zamanda ulaşmasına katkı sağladığımız kanaatindeyiz” dedi.

OLIVE ISTANBUL 2. Uluslararası Sofralık Zeytin ve Kalite Yarışması sonuçları aşağıda açıklanmıştır.

Yarışmamıza bir çok ülkeden 78 örnek katılımı gerçekleşti. Best of İstanbul, Best of Country ve Platin Altın Gümüş ve bronz olarak değerlendirilen markalara 6 Platin, 14 Altın, 11 Gümüş, 8 Bronz Madalya ödülleri ile 39 örnek 43 ödül ile sahiplerine kavuşmuştu.

Ödül töreni 20 Mayıs 2022 tarihinde III. Peynir ve Zeytin Fuarında yapıldı

Anne İŞİ MARKASI ile SS Akhisar Girişimciler Üretim Pazarlama Kooperatifi yarışmada 3 kategoride ödül aldı. Best Of Country,ve Platinyum  ve Zeytinyağında Altın Kategorilerinde ödül aldı.