Akhisar Ticaret Borsası Altı Eylül Ortaokulu Akhisar’da Yapılan Şehrim Benim Evim Projesi Ortaokullar Arası Yarı Final Bilgi Yarışmasında Birinci Oldu.

Öğrencilerimizin Manisa ilimizi ve ilçelerini tanımaları, milli tarihimizi, milli kültürümüzü kavramaları, yaşadıkları çevrenin tarihi, kültürel ve doğal zenginliklerinin farkına varmaları, sahip çıkmaları, yarışma heyecanı içerisinde kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularının pekişmesi amacıyla düzenlenen Şehrim Benim Evim Projesi Yarı Final Yarışması Akhisar’da yapıldı. Akhisar, Gördes, Kırkağaç, Soma ve Gölmarmara ilçelerinden 3 kişilik takımlardan oluşan toplam 5 okul yarıştı.

Zeynep Gülin Öngör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan yarışma programı saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

Komisyon Başkanlığını  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut YAĞMURLU’nun ve koordinatörlüğünü Okul Müdürleri  Senai YAVUZ ve Nazmiye GÜÇLÜOĞULLARI’nın yaptığı, Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ”Şehrimiz Manisa” kitabı ilimiz ve ilçelerine ait genel kültür bilgisi ile ilgili sorulardan oluşan yarışmada takımlar heyecanla yarıştı. Jüri Üyeleri  öğretmenlerimiz Fatma Ata, Yeliz Merter, Zeliha Ansar, Eda Alban ve Gülşah Şıngar tarafından değerlendirme yapıldı.

Akhisar Ticaret Borsası Altı Eylül Ortaokulu yarışmada birinci olarak Manisa’da 1 Haziran’da yapılacak olan Şehrim Benim Evim Projesi Final Yarışmasında ilçemizi temsil edecektir. Yarışma sonunda dereceye giren öğrencilerimiz ödüllendirilerek, tüm okullarımıza katılım belgesi verildi. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mahmut YAĞMURLU, dereceye giren öğrencilerimizi tebrik etti, katılımlarından dolayı tüm okullarımıza teşekkür ederek ilçemizi temsil edecek öğrencilerimize başarılar diledi.