Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün 177. yılında Akhisar Tapu Müdürü Mustafa Sarıbıyık, kurumla ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.

T.C. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Akhisar Tapu Müdürlüğü

Basın bildirisi

TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 177 YAŞINDA..

İki asra yakın bir zamandan bu yana mülkiyetin teminatı, köklü bir geleneğe sahip Teknolojide Öncü Kurum" olan Genel Müdürlüğümüz, Merkez ve Taşra teşkilatımızda 23 Bölge Müdürlüğümüz, 973 Tapu Müdürlüğümüz ve 81 Kadastro Müdürlüğümüz ile ülkemizin tüm il ve ilçelerinde yılda 20 Milyon civarında işlem hacmi ile yaklaşık 30 milyon kişiye doğrudan ya da dolayh olarak hizmet veren bir Devlet Kurumudur.

21 Mayıs 1847 tarihinde Defterhane-i Amire Kalemi adıyla kurulan Genel Müdürlüğümüz 1871'de Nezarete dőnüștürülerek Defter-i Hakani Nazırlığı olmuş ve bugün de Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü adıyla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına bağlı olarak hizmet vermektedir.

Taşınmazlara ilişkin mülkiyet bilgilerini devlet güvencesi altında muhafaza etme, güncelleme taşınmazlara yönelik politikalar belirleme ve yönetme konularında lider Kurum olma vizyonumuzla vatandaşlarımıza 177. Yılımızda da en kaliteli hizmeti sunmaya devam ediyoruz.

Kurumumuzun 177. kuruluş yıldönümünü kutlarken “Akhisar Tapu Müdürlüğü” olarak Devlet adına vatandaşlara hizmet etmenin bilinci ve gayreti içinde daima vatandaş memnuniyetini esas alan bir anlayışla, yasalar ve mevzuat çerçevesinde görevimizi verine getirmeye çalışmaktayız. Köklü bir kurumun mensupları olarak Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün 177. kuruluş yıldönümünü kutlamanın_ sevinci ve haklı gururunu yaşamaktayız.

Kuruluş yıldönümünü tüm vatandaşlarımızla_paylaşır, bu vesile ile emek ve gayretlerinden dolayı tüm müdürlük çalışanlarına ve ayrıca tüm vatandaşlarımıza saygı ve şükranlarımızı sunarız.

Editör: Mustafa Özdemir