2013-2020 yılları arasında Suudi Arabistan’a ihracat ambargosu nedeniyle yatırımlarını durduran, Akhisar Organize Sanayide faaliyetlerini sürdüren Gurme212 / Eko Food Grup 2022 yılında ambargonun kalkmasıyla ülkeye çok hızlı bir giriş yaptı. 

Gurme212 ve Tamimi Marketler zincirleri arasında stratejik ortaklık anlaşması için imzalar Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve Suudi Arabistan Yatırım Bakanı Khalid A. Al Falih tarafından Mandarin Oriental Bosphorus Oteli'nde atıldı.

Tamimi marketler, Suudi Arabistan’ın büyük holdinglerinden biri olan Tamimi Gruba bağlı A Plus müşteri kitlesine hitap eden en büyük market zincirlerinden biri olarak yer alıyor.

Gurme212, 30 ülkeye yaptığı ihracatta yurt dışı markası olan Gourmet212’yi Exclusive olarak Tamimi marketlerde satılması için anlaşmaya vardı. Bunun karşılığında Gurme212 ile sadece konserve ve taze ürünlerinin değil 20’yi aşkın hazır yemek ve İtalyan antipasti çeşidiyle meze dolaplarını da işletilmesi, Tamimi marketlerin merkez üretim tesislerine know-how teknoloji desteği verilmesi ve hazır yemek salata pizza üretimlerinde kullanılacak HORECA ürünlerini de gönderilmesi konularında işbirliği gerçekleştirdi.