MASKİ Genel Müdürlüğü’nün çocukları su tasarrufu konusunda bilinçlendirmek amacıyla hayata geçirdiği ‘Su Tasarrufu Eğitim Projesi’ kapsamında Akhisar Koleji ve Akhisar Halil Mandacı İlköğretim Okulu öğrencilerine eğitim verildi. 

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, su kaynaklarının korunması ve suyun bilinçli kullanımına yönelik eğitim ve bilgilendirme çalışmalarını Akhisarlı öğrencilere de ulaştırdı. Çocukları su tasarrufu konusunda bilinçlendirmek amacıyla hayata geçirilen  ‘Su Tasarrufu Eğitim Projesi’ kapsamında Akhisar Koleji ve Akhisar Halil Mandacı İlköğretim Okulu öğrencilerine eğitim verildi. Programda Abone İşleri Dairesi Başkanlığı şube müdürlerinden Yalçın Güney ve MASKİ Akhisar İlçe Şefi Ali Tekinol da yer aldı. 

Minik öğrencilere hediyeler dağıtıldı

Proje kapsamında Abone İşleri Dairesi Başkanlığına bağlı personel tarafından öğrencilere eğlenceli materyallerle suyun önemi ve tasarruf yöntemleri anlatıldı. Çizgi filmlerle de desteklenen eğitim sonrasında, minik öğrencilere dağıtılan hediyeler ile tasarrufun önemi pekiştirilerek verilen bilgilerin davranış değişikliğine dönüşmesi teşvik edildi. Okul idareleri ise, MASKİ’nin su tasarrufu konusundaki öğretici etkinliğine ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyduklarını ifade ederek, teşekkür etti.