Manisa'da uzun süredir beklenen su fiyatlarında indirim müjdesi gerçekleşiyor. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek'in seçim sürecinde verdiği sözü tutarak hayata geçirdiği indirim uygulaması, MASKİ Olağanüstü Genel Kurulu'nda oy birliğiyle kabul edildi.

Başkan Zeyrek'in açıklamasına göre, mesken ve türevlerinde ilk 2 ton su 1 TL, sonraki kademelerde ise yüzde 30 indirim uygulanacak. Bu indirimli su fiyat tarifesi, 1 Mayıs tarihi itibarıyla Manisa genelinde yürürlüğe girecek.

Sistemlerin güncellenmesi için 30 Nisan saat 23.45 ile 1 Mayıs saat 06.00 arasında çalışmalar yapılacak. Bu süreçte, bankaların mobil uygulamaları, MASKİ pratikler, MASKİ matikler, MASKİ mobil uygulama ve online.manisasu.gov.tr üzerinden su yükleme ve fatura ödeme işlemleri hizmet dışı kalacak. Ancak, 1 Mayıs saat 06.00'dan sonra yeni ücret tarifeleri Manisa'da uygulanmaya başlayacak.

Kartlı sayaç aboneleri, 1 Mayıs'tan itibaren indirimli olarak su yüklemesi yapabilecekler. Mekanik sayaç abonelerinin faturalarına da indirimli tarife yansıtılacak.

Başkan Zeyrek, verdiği sözü tutarak Manisa'da su fiyatlarına önemli bir indirim getirdiğini belirtti ve vatandaşların aile ekonomisine katkı sağlayacak bu uygulamadan memnuniyet duyduğunu ifade etti.