Ziyaret sırasında, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ile bir araya gelen Başkan Zeyrek, projeyi yerinde görmek ve fabrikanın kurulum süreci hakkında bilgi almak için bu ziyareti gerçekleştirdiğini belirtti.

Başkan Zeyrek'in ziyaretine, Kula Belediye Başkanı Hikmet Dönmez ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Özgen Nama da eşlik etti. Zeyrek, Manisa'da vatandaşları ucuz ekmekle buluşturmayı hedeflediklerini ve bu doğrultuda Çerkezköy'deki fabrikayı örnek almak istediklerini ifade etti.

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, halk ekmek fabrikası hakkında bir sunum yaptı. Akay, fabrikanın İstanbul ve Eskişehir'deki benzer tesislerde yapılan incelemeler sonucu planlandığını ve gelişmiş yarı otomatik tünel fırınlarla günlük 100-120 bin ekmek üretim kapasitesine sahip olduğunu belirtti. Ayrıca, fabrikanın sağlıklı, kaliteli ve uygun fiyatlı ekmek üretme hedefiyle kurulduğunu vurguladı.

Başkan Akay, Halk Ekmek fabrikasının 31 Mayıs 2022 tarihinde ihale edildiğini ve şu anda günde 38 bin ekmek üretimiyle 15 farklı noktada hizmet verdiğini söyledi. Fabrikanın ihtiyaç halinde günlük 50 bin ekmek üretim kapasitesine ulaşabileceğini de ekledi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek ve beraberindeki heyet, sunumun ardından fabrikada detaylı incelemelerde bulundu. Bu ziyaret, Manisa'da benzer bir halk ekmek projesinin başlatılması için önemli bir adım olarak değerlendirildi.