Edinilen bilgiye göre, saat 21.00 sıralarında Manisa'nın Soma ilçesi Darkale bölgesinde bulunan bir yer üstü maden ocağında göçük meydana geldi. Göçükte 4 işçi toprak altında kaldı. Bölgeye çok sayıda itfaiye, AFAD ve UMKE ekipleri yönlendirildi.

Toprak altında kalan işçilerden Mehmet Şeren, Mehmet Arslan ve Onur Topbaş mesai arkadaşlarının çalışmasıyla kurtarılarak Soma Devlet Hastanesinde tedavi altına alındı. Toprak altında kalan ve hayatını kaybettiği tespit edilen Fesih Acar isimli işçiye ise ulaşmak için ekiplerin çalışmasının devam ettiği öğrenildi.

DETAYLAR

Soma yerel gazeteden alınan bilgilere göre; Soma'nın Sarıkaya bölgesinde açık ocakta heyelan meydana geldi. Edinilen bilgilere göre saat 21.00 sıralarında Sarıkaya bölgesinde bulunan bir yer üstü maden ocağında göçük meydana geldi. Göçükte 5 işçi toprak altında kaldı. Bölgeye çok sayıda itfaiye, AFAD ve UMKE ekipleri yönlendirildi. Toprak altında kalan işçilerin 4'ü diğer işçiler ve makinelerin yardımıyla çıkarılırken, 1'i de itfaiye ekipleri tarafından çıkarılarak Soma Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. 

Yaralıların 3'ünün sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, 2'sinin durumunun ise ağır olduğu öğrenildi. 

Bir işçiyi ise kurtarma çalışmaları sürüyor. 

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İlimiz Soma ilçesi Sarıkaya Mahallesinde faaliyet gösteren bir yer üstü maden ocağında saat 21.00 civarında heyelan meydana gelmiştir. Heyelan sebebiyle meydana gelen göçükte 1 maden işçimiz hayatını kaybetmiştir. Göçük altından yaralı olarak çıkarılan 3 maden işçimizin de hastaneye sevki sağlanmış olup, sağlık durumları hastanede takip edilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.