banner234

Oktay, Gördes'ten Hükümete Yüklendi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa Milletvekili Aday Adayı Av. Osman Oktay, seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Oktay, Gördes'ten Hükümete Yüklendi

 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa Milletvekili Aday Adayı Av. Osman Oktay, seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. 

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçim öncesi MHP Manisa Milletvekili Aday Adaylığını açıklayan Av. Osman Oktay, Gördes MHP ilçe yönetimini ve Ülkü Ocaklarını ziyaret etti. 

Hükümetin iç ve dış güvenlik politikalarını eleştiren Av. Osman Oktay; “Şuanda mecliste bulunan İç Güvenlik Yasası, iktidarın seçim öncesi yada seçim sonrası doğabilecek her türlü toplumsal tepkileri sindirmek ve bastırmak amacıyla gündeme getirdiği bir yasadır. Hukukçu olmamız hasebiyle zaten hükümetin gerekçe gösterdiği, bonzai ve Molotof mevcut yasalarımızda suçtur. Bunların kullanılması kanunen yasaktır. Yargıtayın uygulamaları da bu yöndedir. İktidar, bu iki gerekçeyi göstererek hedef saptırmaktadır. Bu yasayla valiler ve kaymakamlar hakim savcı konumuna getirilip, istedikleri şekilde istedikleri kişilere gözaltı kararı verebileceklerdir. Bu durumda ne AKP’nin adında geçen adaletiyle ne de yasalarımızdaki hukuk mantığı ile bağdaşmamaktadır. ”dedi. 

Oktay, yine açıklamalarında AKP’nin Güneydoğu politikalarını eleştirerek; “Hafta sonu üzülerek takip ettiğimiz AKP – PKK görüşmeleri sonucunda İmralı canisi tarafından hükümete verilen ve kabul ettirilen 10 maddelik demokratikleşme paketi adı altındaki şartları öğrenmiş bulunuyoruz. Biz ülkesini seven, vatanına, toprağına sahip çıkan kişiler olarak bu görüşmelerin yapılmasını ekranda paylaşılmasını hatta tartışılmasını bile esefle kınıyoruz. Umarız ki yeniden bu ülkede İstiklal Marşı yazılmak zorunda kalmaz. Bu yolda her türlü mücadeleye hazırız.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2015, 20:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber